Ana Sayfa Bitkiler, Manşet, Ürünlerimiz 23 Mart 2017 681 Görüntüleme

Aspir Yağı

Atışeri Dr. Carob Aspir Yağı – 250 ml.

ASPİR YAĞININ FAYDALARI NELERDİR?
Aspir yağı vücuda faydalı olan asitleri içeren bir yağdır. Yüksek oranda linoleik asit ve omega 6 yağ asitlerini içerir. Bu asitler vücudun dengesini korur, kolesterolü dengelemeye yardım eder. Kolesterol dengelenerek vücut korunduğunda kalp hastalıklarına yakalanma, kalp krizi ve felç geçirme riskleri düşer.

İçeriğindeki omega 6 yağ asidi nedeniyle kan şekerini belli bir ölçüde tutar. Bunun sonucunda da diyabet rahatsızlığına yakalanma oranı düşüş gösterir. Şeker hastalığından korunmak isteyen kişiler aspir yağı tüketebilir.

aspir-yagi1

Damar sertliğini önlemeye yardımcı olur.

Kış ayları ile birlikte öksürük, balgam, göğüs ağrısı ve nefes problemleri gibi rahatsızlıklar görülebilir. Özellikle öksürüğe karşı ve balgam söktürücü olarak çeşitli bitkiler kullanılır. Aspir yağı öksürüğe karşı ve balgam söktürücü bitki olarak kullanılabilir.

İnsanlar kimi zaman kilo vermek, obeziteye yakalanmamak için ellerinden geleni yapar. Zayıflamaya yardım etmesi de aspir yağının faydaları arasındadır. Bunun sonucunda obeziteye yakalanma oranı düşer.

Adet gecikmesini engellemesi de aspir yağının faydaları arasındadır. Kadınlar hormonal dengesizlikler sonucu regl döneminde düzensizlikler ve gecikmeler yaşarlar. Aspir yağı hormonları dengeye sokarak adet döngülerini düzenler.

İçeriğindeki omega 6 ve diğer asitler sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir. Hastalıklara karşı vücut direncini arttırır.

Sindirim sistemini rahatlatır. Kabızlığa iyi gelerek kabızlık sorununu çözer.

Eklem ve kas ağrılarına iyi gelmesi de aspir yağı faydalarından biridir. Kas ve eklem ağrıları için masaj yapar şekilde ağrıyan bölgeye sürülebilir.

ASPİR YAĞININ ZARARLARI NELERDİR?
Kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışarak kullanmalısınız. Özellikle bazı yiyeceklere karşı alerjiniz oluyorsa yada kronik bir hastalığınız varsa, ilaç kullanıyorsanız mutlaka doktorunuza danışarak tüketmeniz gereken bir yağdır.

Aspir yağı tüketimi bazı kişilerde alerjik reaksiyonlara neden olabilir.
Kimi insanlarda mide bulantısı, kusma, mide ağrılarına yada kramplara sebep olabilir.
Aşırı tüketimi kan basıncını düşürür. Tansiyonu düşük olan kişiler yani hipotansiyona sahip kişiler aspir yağı kullanmadan önce mutlaka doktorlarına danışmalıdır.
Aşırı tüketimi ile ishal olunabilir.

ASPİR YAĞI ZAYIFLATIR MI?
Zayıflamak için aspir yağı kullanılabilir. Yalnız aspir yağının kilo vermekteki etkilerini görebilmek için, mutlaka spor yaparak ve diyet uygulayarak kullanılmalıdır. Bu sayede daha kolay zayıflamaya etki eder. İçeriğindeki linoleik asit sayesinde vücuttaki yağların parçalanmasına yardım eder. Vücuttaki yağ yakımını hızlandırması, aspir yağı ile zayıflama da aspir yağının faydaları arasındadır.

İlginizi çekebilir

VCPR Cream

VCPR Cream

Sitemizdeki Ürünler İçin Sizi Arayalım

desing| Edizayn